Cupa Tabere cu Suflet la Echitatie

TabereCuSuflet029Tabara de Echitatie de la Arcus s-a incheiat cu un concurs de Echitatie cu probe atat practice cat si teoretice!

Prima  proba a fost cea practica, la care copiii au trebuit sa enumere si sa arate partile componente ale harnasamentului, atat la frau cat si la sa. A urmat proba practica, in manej. Aceasta a constat in parcurgerea unui traseu de indemanare, destul de complex, contratimp. Copiii au trebuit sa parcurga o bucla scurta, o portiune cu cavaleti, un ghidaj ingust in unghi de 90 de grade si un opt intre doua obstacole. Fiecare ghidaj sau obstacol atins a atras o penalizare de timp. Pentru ca terenul era foarte moale, a fost interzis trapul.
Copiii s-au descurcat excelent, avand timpi foarte buni iar arbitrii nu au avut nicio ocazie sa aplice vreo penalizare:) Iata rezultate:

3 Matei Andrei 8 4.00 0.00 0.00 15

Concursul a fost de categorie KidsRace iar rezultatele conteaza in clasamentul Trofeului Tabere cu Suflet.

Urmatoarea etape va avea loc in perioada 22-27 iulie, la ciclism. Concursurile sunt gratuite, toate costurile fiind acoperite prin programul WeCare Sport pentru toti Copiii.

About Radu

Posted on July 21, 2018, in 2018, Cupa TabereCuSuflet, Echitatie. Bookmark the permalink. Comments Off on Cupa Tabere cu Suflet la Echitatie.