Cupa Tabere cu Suflet | Ciclism si Alergare

TabereCuSuflet0067In Tabara Transilvania pe 2 roti din 16-21 iulie, au avut loc doua noi concursuri, unul de Alergare si altul de Ciclism!

Concursul de Ciclism a avut un format aparte. Am apreciat anduranta dovedita de copii participanti, iar in alacatuirea clasamentului am tinut cont, in ordine, de numarul de km parcursi. La egalitate, am tinut cont de conditiile de rulare (bicicleta folosita, varsta, etc.)
Concursul a fost de categorie KidsRace, iar rezultatele conteaza pentru Trofeul Tabere cu Suflet. Mai multe poze si detalii se gasesc pe blogul Tabere cu Suflet. Iata rezultatele:

4 Bianca Ochisor 6 24 29 17 19 95 13

Concursul de alergare a avut loc pe o ulita din Baraolt! Lungimea a fost de aproximativ 100 m. Concursul a fost de categorie KidsRace, iar rezultatele conteaza pentru Trofeul Tabere cu Suflet. Mai multe poze si detalii se gasesc pe blogul Tabere cu Suflet. Iata rezultatele:

4 Bianca Ochisor 13

Urmatoarele concursuri vor avea loc in perioada 23-28 iulie, in Academia Curajului si Academia de Tenis. Participarea este gratuita, prin programul Sport pentru toti Copiii, si este deschisa tuturor celor care iubesc sportul si miscarea in aer liber:)

About Radu

Posted on July 22, 2017, in 2017, Alergare, Cupa TabereCuSuflet, mountainbike, Uncategorized. Bookmark the permalink. Comments Off on Cupa Tabere cu Suflet | Ciclism si Alergare.