Cupa Clabucet & Cupa Rossignol

CupaClabucetIn ultimul weeked din februarie, la Predeal, au avut loc doua concursuri de schi pentru copii sub 11 ani. La start au fost prezenti peste 100 de concurenti, printre care si cei mai buni copii din tara!

Vineri, 24 februarie, a avut loc Cupa Clabucet. Concursul aflat la prima editie, a avut o organizare excelenta! Au avut loc doua manse, ale caror timpi au fost cumulati pentru a obtine timpul final. Concursul a fost de categorie SuperSnowRide iar premierea a fost facuta de Ania Cail, Ion Achiriloaie si Alexandru Barbu, cei mai valorosi schiori ai momentului. Mai multe poze si detalii se gasesc pe blogul Tabere cu Suflet.  Iata rezultatele Cupei Clabucet 2017:

Loc Copii F Echipa M1 M2 T Pct
1 Balog Lörincz Bernadett Norbi 0:32:44 0:32:11 1:04:55 80
2 Balog Lörincz Abigél Norbi 0:38:09 0:36:33 1:14:42 70
3 Marinescu Daria Ski Racing Sibiu 0:38:15 0:37:38 1:15:53 63
4 Balan Ioana Arina Balan 0:38:41 0:38:29 1:17:10 58
5 Conteş Sara Caraimanul Busteni 0:39:20 0:39:23 1:18:43 55
6 Paszka Mikolt Neala 0:40:31 0:38:35 1:19:06 52
7 Popa Iulia Ski Racing Sibiu 0:41:46 0:40:12 1:21:58 49
8 Caldura Denisa Caraimanul Busteni 0:44:50 0:42:27 1:27:17 46
9 Sauluc Boca Florina CS Carpati Sinaia 0:45:30 0:41:55 1:27:25 43
10 Costache Catalina Mihaela CS Carpati Sinaia 0:45:33 0:42:27 1:28:00 40
11 Buliga Bianca Maria CS Carpati Sinaia 0:45:30 0:45:28 1:30:58 38
12 Livadaru Mariah Teodora CS Carpati Sinaia 0:43:15 0:47:59 1:31:14 36
13 Eftemie Malina Ioana CS Carpati Sinaia 0:50:54 0:46:19 1:37:13 34
14 Nedelea Ingrid Simona 0:52:38 0:52:22 1:45:00 32
15 Pavaloiu Ana-Maria Catalina CS Carpati Sinaia 0:55:42 0:53:19 1:49:01 30
16 Nistoroiu Alexia Spando 1:52:15 0:33:14 2:25:29 28
17 Stoica Ioana CSS Predeal 0:00:00 0:00:00 0:00:00 1
18 Leia Szokolay Neala 0:00:00 0:00:00 0:00:00 1
19 Hriscu Valentina Maria CS Carpati Sinaia 0:00:00 0:00:00 0:00:00 1
Loc Copii M Echipa M1 M2 T Pct
1 Cernea David Charly 0:31:35 0:30:06 1:01:41 80
2 Oancea David CSS Sinaia 0:32:52 0:30:50 1:03:02 70
3 Domsa Petru Ski Racing Sibiu 0:32:14 0:31:04 1:03:18 63
4 Popa Stefan Ski Racing Sibiu 0:32:00 0:31:40 1:03:40 58
5 Drilea Matei CSS Predeal 0:34:37 0:33:24 1:08:01 55
6 Torok Vlad Gabriel CSS Sinaia 0:36:20 0:34:05 1:10:25 52
7 Trandafir Toma Trandafir 0:37:20 0:34:11 1:11:31 49
8 Pál Roland Norbi 0:37:04 0:34:56 1:12:00 46
9 Divoiu Bogdan CSS Predeal 0:38:39 0:36:45 1:15:24 43
10 Balog Lörincz Mátyás Norbi 0:38:09 0:37:21 1:15:30 40
11 Boncoi Alexandru CS Carpati Sinaia 0:39:27 0:37:49 1:17:16 38
12 Dracea Stefan Dragos CS Carpati Sinaia 0:41:01 0:38:48 1:19:49 36
13 Radu Andrei Simona 0:42:33 0:40:09 1:22:42 34
14 Stefanoiu Cristian Caraimanul Busteni 0:42:15 0:40:38 1:22:53 32
15 Miclea Vlad Neala 0:44:02 0:42:52 1:26:54 30
16 Cseke Péter Márk Norbi 0:57:23 0:33:23 1:30:46 28
17 Rujoiu Darius Caraimanul Busteni 0:46:32 0:44:51 1:31:23 26
18 Bornea George Charly 0:44:33 0:47:13 1:31:46 24
19 Botoaca Luca Andrei CS Carpati Sinaia 0:46:16 0:45:37 1:31:53 23
20 Viman Luca Cristian CS Carpati Sinaia 0:49:44 0:45:22 1:35:06 22
21 Sebastian Iosef Hagiu Horatiu 0:50:10 0:46:09 1:36:19 21
22 Bornea Petru Charly 0:49:22 0:50:15 1:39:37 20
23 Fratila Cristian Cismasu 0:57:52 0:49:35 1:47:27 19
24 Dumitrescu Vlad Ski Racing Sibiu 1:27:25 0:40:06 2:07:31 18
25 Tudor Constantinescu CSS Predeal 1:21:26 0:46:38 2:08:04 17
26 Bucur David CSS Predeal 0:00:00 0:00:00 1
27 Pasca Zsolt Neala 0:00:00 0:00:00 1
28 Barbatei Alex Ski Racing Sibiu 0:33:19 0:00:00 1
Loc Spiridusi F Echipa M1 M2 T Pct
1 Pahontu Antonia Spando 0:31:26 0:30:15 1:01:41 80
2 Diana Eremia Charly 0:32:06 0:32:09 1:04:15 70
3 Gustoi Anamaria CSS Sibiu 0:32:16 0:32:04 1:04:20 63
4 Crijmar Emma-Ana CSS Sibiu 0:32:34 0:32:30 1:05:04 58
5 Ciurescu Sophie Montana ski 0:33:51 0:33:12 1:07:03 55
6 Corlåteanu Ioana Montana ski 0:34:03 0:33:14 1:07:17 52
7 Pintilie Andreea CSS Predeal 0:34:05 0:34:20 1:08:25 49
8 Musat Vanessa Caraimanul Busteni 0:36:14 0:35:06 1:11:20 46
9 Teodorescu Maria CSS Predeal 0:37:51 0:36:53 1:14:44 43
10 Buruiana Ana Caraimanul Busteni 0:00:00 1
11 Dudu Ana Caraimanul Busteni 0:00:00 1
Loc Spiridusi M Echipa M1 M2 T Pct
1 Oancea Matei CSS Sinaia 0:30:39 0:30:06 1:00:45 80
2 Macarie Filip Ski Racing Sibiu 0:32:05 0:29:33 1:01:38 70
3 Szabó Szelyes Szilárd Norbi 0:32:10 0:29:39 1:01:49 63
4 Ilyés Ferenc Dániel Norbi 0:31:49 0:30:38 1:02:27 58
5 Drilea Alexandru CSS Predeal 0:32:04 0:30:42 1:02:46 55
6 Panturu Albert Montana ski 0:32:07 0:30:47 1:02:54 52
7 Trandafir Luca Trandafir 0:34:04 0:32:32 1:06:36 49
8 Bulea Alexandru CSS Predeal 0:36:34 0:32:11 1:08:45 46
9 Raffai Bálint Norbi 0:35:19 0:33:32 1:08:51 43
10 Kore Mihnea Caraimanul Busteni 0:37:23 0:35:48 1:13:11 40
11 Procopeti Stefan Caraimanul Busteni 0:37:57 0:35:59 1:13:56 38
12 Brutaru Radu CS Carpati Sinaia 0:43:17 0:44:24 1:27:41 36
13 Popa Cristian Tabere cu suflet 0:53:06 0:46:05 1:39:11 34
14 Cotiga Robert Tabere cu suflet 0:48:13 0:52:32 1:40:45 32
15 Nenciu Narcis Andrei CS Carpati Sinaia 5:54:28 0:50:55 6:45:23 30
16 Dinu David Caraimanul Busteni 0:38:13 0:00:00 0:00:00 1
17 Szabó Viktor Norbi 0:00:00 0:00:00 0:00:00 1
18 FLOŞTOIU CIPRIAN CSS Sinaia 0:34:32 0:00:00 0:00:00 1

A doua zi, tot la Predeal si tot pe partia Clabucet, a avut loc  Cupa Rossignol. Concursul s-a desfasurat intr-o singura mansa, la care au luat parte peste 100 de copii de la cele mai bune cluburi din tara! Concursul a fost de categorie SuperSnowRide. Mai multe poze si detalii se gasesc pe blogul Tabere cu Suflet.  Iata rezultatele Cupei Rossignol 2017:

Spiridusi F
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 75 Pahontu Antonia 2005 SRT 26.08 80
2 74 Eremia Diana 2005 BV 27.2 70
3 72 Pintilie Andreea 2006 SPR 28.81 63
4 73 Porancea Sofia 2005 BVA 30.05 58
5 79 Teodorescu Maria 2006 SPR 30.06 55
6 77 Ionita Alexandra 2006 SPR 41.34 52
7 80 Patronic Alexandra 2006 SPR 45.19 49
8 81 Pavel Ioana 2005 SPR 45.24 46
9 76 Petcu Ana 2006 Tabere cu Suflet 81.29 43
10 78 Guliciuc Ioana 2006 BVA DNS 1
Spiridusi M
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 84 Oancea Matei 2006 SSI 25.84 80
2 87 Szabo Szilard 2006 SMC 25.96 70
3 82 Drilea Alexandru 2005 SPR 26.37 63
4 91 Traistaru Razvan 2005 SSI 26.84 58
5 85 Kovacs Ejon 2005 ASCorona 26.85 55
6 94 Ilyes Daniel 2005 SMC 26.91 52
7 89 Bulea Alexandru 2005 SPR 26.92 49
8 92 Prunea Alexandru 2005 ASCorona 27.05 46
9 103 Dimicea Cristian 2006 BVA 27.07 43
10 93 Drachici Luca 2006 ASCorona 27.93 40
11 83 Gliga Flaviu 2005 BVA 28.02 38
12 86 Trandafir Luca 2005 BV 28.24 36
13 104 Seitan Luca 2006 ASCorona 28.44 34
14 98 Rosca Codrut 2005 SSI 28.75 32
14 97 Zaharia Mihnea 2005 BVA 28.75 30
16 102 Flostoiu Ciprian 2005 SSI 28.9 28
17 101 Stroescu Sergiu 2005 BVA 29.22 26
18 106 Alexandri Rares 2006 ASCorona 29.28 24
19 96 Vlad Mario 2006 SPR 29.48 23
20 100 Raffai Balint 2006 SMC 30.78 22
21 90 Prundes Tudor 2005 BVA 31.45 21
22 95 Antonaru Nicolas 2006 Tabere cu Suflet 44.48 20
23 88 Ene Mihai 2006 Tabere cu Suflet 45.14 19
24 99 Draghici Luca 2005 BV DNS 1
24 105 Szabo Viktor 2006 SMC DNS 1
Copii F
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 30 Balog Bernadett 2007 SMC 26.57 80
2 32 Nistoroiu Alexia 2007 SRT 27.29 70
3 34 Popa Miruna 2007 BVA 29.1 63
4 37 Bob Isabela 2008 BVA 30.38 58
5 28 Rashad Sara 2007 BVA 30.61 55
6 29 Vlasceanu Daria 2008 SSI 31.86 52
7 31 Marcu Sonia 2007 ASCorona 32.51 49
8 38 Capatana Alma 2008 ASCorona 35.64 46
9 35 Grapa Stefania 2008 ASCorona 38.17 43
10 33 Constatinescu Teodora 2007 Tabere cu Suflet 41.35 40
11 43 Ionita Ana 2008 Tabere cu Suflet 42.4 38
12 26 Stoica Ioana 2007 SPR 42.66 36
13 40 Badulescu Elisa 2008 Tabere cu Suflet 42.79 34
14 27 Balan Sara 2008 ASC 42.99 32
15 42 Komparaly Francesca 2008 Tabere cu Suflet 45.69 30
16 39 Schiau Maria 2007 Tabere cu Suflet 46.25 28
17 36 Jales Maria 2007 Tabere cu Suflet DSQ 1
17 41 Braia Ilinca 2008 BVA DSQ 1
Copii M
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 49 David Cernea 2007 BV 26.18 80
2 54 Oancea David 2008 SSI 26.95 70
3 55 Cseke Peter 2008 SMC 27.83 63
4 46 Paszka Zsolt 2007 Nan 28.26 58
5 60 Constantinescu Tudor 2008 Buc 28.57 55
6 56 Trandafir Toma 2008 BV 28.68 52
7 47 Torok Vlad 2007 SSI 28.73 49
8 68 Militaru David 2007 ASCorona 28.85 46
9 51 Sulica Mihai 2007 ASCorona 28.86 43
10 44 Drilea Matei 2008 SPR 29.25 40
11 70 Kovacs Natan 2008 ASCorona 29.29 38
12 64 Prunea Andrei 2007 ASCorona 29.31 36
13 71 Marcu Fabian 2007 BVA 30.11 34
14 61 Sisea Sabin 2008 SSI 30.71 32
14 58 Iordache Tudor 2007 ASCorona 30.71 30
16 59 Divoiu Bogdan 2007 SPR 30.82 28
17 57 Tisulescu Matei 2007 BVA 31.84 26
18 69 Daraban Andreas 2007 BVA 32.54 24
19 65 Bucur David 2007 SPR 32.95 23
20 67 Martin Robert 2007 BVA 35.71 22
21 66 Boronea George 2008 BV 37 21
22 62 Boronea Petru 2008 BV 39.48 20
23 52 Burlacioiu Victor 2007 Tabere cu Suflet 45.33 19
24 45 Tomescu Voicu 2007 SSB DNS 1
24 48 Pal Roland 2008 SMC DNS 1
24 53 Bordea David 2008 SPR DNS 1
24 63 Oancea Tiberiu 2007 BVA DNS 1
24 50 Cobeniuc Vlad 2007 BVA DSQ 1
Pitici F
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 7 Muresan Elena 2009 SRT 30.33 80
2 5 Paszka Mikolt 2009 Nan 30.72 70
3 2 Balog Abigel 2009 SMC 30.97 63
4 3 Tomescu Ilinca 2010 SSB 31.68 58
5 4 Balan Arina 2011 ASC 32.32 55
6 9 Clipea Petra 2009 BVA 37.46 52
7 110 Constatinescu Alexandra 2009 Tabere cu Suflet 40.03 49
8 1 Stefirca Denisa 2009 SPR 43.24 46
9 8 Bucur Stefania 2010 SPR 43.28 43
10 6 Tisulescu Ioana 2009 BVA 45.49 40
11 11 Sulica Ioana 2009 BVA 53.85 38
12 10 Stroe Daria 2011 SPR DNS 1
Pitici M
Loc Nr Nume An Club Timp Pct
1 13 Porancea George 2009 BVA 29.47 80
2 20 Bogosa George 2009 Nan 30.45 70
3 17 Balog Matyas 2011 SMC 31.12 63
4 14 Miclea Vlad 2010 Nan 34.06 58
5 15 Curea David 2009 ASCorona 35.63 55
6 19 Popa Rares 2009 BVA 36.37 52
7 12 Ghinea Sebastian 2009 SPR 41.31 49
8 21 Capatana Arno 2011 ASCorona 44.26 46
9 25 Barsan Alexandru 2010 BVA 45.25 43
10 23 Ghinea Catalin 2011 SPR DNS 1
10 24 Trusca Daro 2010 ASC DNS 1
10 16 Antofie David 2011 Tabere cu Suflet DSQ 1
10 18 Terbes Alexandru 2010 SPR DSQ 1
10 22 Popa Cristian 2011 Tabere cu Suflet DSQ 1

Rezultatele celor 2 competitii conteaza pentru Trofeul Tabere cu Suflet.

Foto: Cupa Clabucet

Advertisements

About Radu

http://radusavin.ro

Posted on March 7, 2017, in 2017, Alte concursuri, ski and tagged , , , . Bookmark the permalink. Comments Off on Cupa Clabucet & Cupa Rossignol.

Comments are closed.