Cupa Tabere cu Suflet la Schi #28

TabereCuSuflet.1266Partia indoor de la Divertyland  a gazduit, in acest weekend, o noua etapa a Cupei Tabere cu Suflet la Schi. Nivelul concursului a fost ridicat, la start aliniindu-se 20 de copii, printre care si liderii Trofeului Tabere cu Suflet!

Weekend bogat in concursuri in Tabere cu Suflet! Dupa etapa de sambata de la Sinaia, a doua zi, pe partia indoor de la Divertiland a avut loc o noua etapa. Ambele concursuri au fost Gratuite prin programul Sport pentru toti Copiii🙂

Etapa de ski indoor a avut un numar record de participanti, numai putin de 20 de schiori, baieti si fete, laund startul. Concursul a inceput cu o randa de calificari, urmata de 4 runde eliminatorii: optimi, sferturi, semifinala si finala. Castigator la baieti a fost Radu Tipurita. La fete s-a impus Mariuca Tipurita, nu fara emotii insa! In faza eliminatorie – in optimi de finala – i-a sarit schiul si a fost eliminata de catre Delia Manescu. Cum Delia a preferat sa renunte la competitie pentru a ramane cu prietena ei Denisa, care fusese eliminata, Mariuca a mers in locul ei mai departe:) Rezultatele au contat pentru Trofeul Tabere cu Suflet 2015.

Premiile au fost oferite de Divertiland si au constat in 2 casti de schi pentru castigatori si jucarii pentru participanti.
Cu aceasta ocazie era programata si o etapa de catarare pe structura artificiala, care a fost insa anulata. Inainte de premiere le-am cantat La Multi Ani lui Ted si Sarei, iar apoi copiii au spus povesti si i-au cantat lui Mos Craciun:)

Urmatoarele etape ale Cupei Tabere cu Suflet vor avea loc marti, 22 decembrie 2015, la Predeal – pe zapada, respectiv sambata, 26 decembrie, la Divertiland. Inscrierile se fac aici.